Bünyan halı tamiri

Evinize hoş görüntüler katan, kullanımı, zarifliği ve duruşu ile değerini belli eden Bünyan halılarınız, zamanla kullanımdan dolayı yıpranmış , hasar görmüş ya da saçaklarında püsküllenmeler oluşmuş olabilir.

Bizler 1987’den bügünümüze bilgi ve tecrübemizle Bünyan halı tamiri konusunda uzmanız. Bünyan halılarınızı aynı renk dokuma ipliği ile ilk günkü haline kavuşturabiliriz.

El dokuma halı tamiri konusunda çalışmalarımızı galerisi bölümümüzden izleyebilir, Bünyan halı tamiri konusunda aklınıza takılan tüm soruları İletişim bölümümüzden bizlere ulaşarak iletebilirsiniz.

Bünyan halıları, tıpkı Hereke halılarında olduğu gibi çift mekik ve kravat düğüm de denen çift düğüm tekniğiyle ve pamuk iskelet üzerine yün dokuma ile yapılmıştır. Bünyan halı tamirinde diğer halılarda da olduğu gibi öncelikle halının pamuk ve yün ip özelliği belirlenir ve bu özelliklere uygun malzemeler ayarlanmak suretiyle halının tamiratına başlanır. Tamir edilecek bölüm Bünyan halının saçağı başka deyişle püskül dediğimiz kısmı da olabilir veya çürümeden dolayı gövde tamiri de olabilir. Bünyan halının bütün tamirlerinde temel prensip önce halının iskeletini oluşturmak ve ince bir işçilikle bu iskelete dokuma karakteri vermektir. Sonra ilmek safhasına geçilir ki burada Bünyan renkleri kendine has özellikler taşır. İpler bu özelliğe uygun olarak boyanır ve bir tığ yardımıyla Bünyan halısına dokunur. Bu arada modeli de Bünyan halısının başka bir modelinden örnek alınarak yapılır ki ilmek hatası olmasın. Tamir dokuması bittikten sonra tesfiye kısmı başlar ki bu aşama da diğer aşamalar gibi çok önem arz eder. Bu aşama halının orjinaline sıfırlanıp uyum sağlaması aşamasıdır.

Biz neleri tamir ediyoruz?

30 yıla yakın tamir tecrübemizle bu sektöre emek veriyoruz. Başta ben Ahmet Bayraktar olarak uzman personelim dahil, 5 kişilik bir ekiple bu işi yapıyoruz. İşimizi seviyor ve saygı duyuyoruz. Dolayısıyla da yaptığımız tamirlerinin takdir görüyor olması bizi motive ediyor. Genelde bütün halılar olmak üzere Bünyan halı tamiri, Bünyan saçak tamiri, Bünyan püskül tamiri, Bünyan gövde tamiri yapıyoruz. Bünyan halıda tüy dökülmeleri, boya karışmaları gibi aklınıza gelebilecek tüm sorunlarınızda bizi arayabilirsiniz. Bünyan halı tamirinde bütün işçiliklerimiz garantili yapılır ve sıfır hatayla teslim edilir.Bundan emin olabilirsiniz. Eğer gelip atölyemizi ziyaret eder, yaptığımız işleri görürseniz, bizleri de mutlu edersiniz. İstanbul halı tamiri atölyesi olarak kapımız her zaman müşterilerimize açıktır. Bir acı kahvemizi içmeniz, bizleri de ziyadesiyle mutlu edecektir.