Hereke halı tamiri

Evlerinizin değerli ve kalitesinden ödün vermeyen hereke halılarınız, zamanla kullanımdan dolayı yıpranmış ve hasar görmüş yada saçakları ile ilgili püsküllenmeler oluşmuş olabilir.

Evinize hoş görüntüler katan, kullanımı, zarifliği ve duruşu i̇le değerini belli eden hereke halılarınız, zamanla yoğun kullanımdan dolayı yıpranmış ve hasar görmüş yada saçakları ile ilgili püsküllenmeler oluşmuş olabilir. Bizler 1987den beri yıllık bilgi ve tecrübemizle hereke halı tamiri konusunda uzmanız, hereke halılarınızı aynı renk dokuma i̇pliği ile i̇lk günkü haline kavuşturabiliriz. Halı tamiri konusunda çalışmalarımızı resim galerisi bölümümüzden i̇zleyebilir. Hereke halı tamiri konusunda aklınıza takılan tüm soruları i̇letişim bölümümüzden bizlere ulaşarak i̇letebilirsiniz. Ayrıca hereke halılarınızın püskül, saçak örme konusundada hizmet vermekteyiz.

Degerli̇ hereke hali kullanicilari, dünyanın en kaliteli halısına yani hereke halısına sahip oldugunuzu bildirmek isterim çünkü hereke halıları artık türkiyede serii dokuması bitmiş malesef nesli tükenmiş bir halıya sahipsiniz, belirtmek isterim. Hereke halısı gibi hereke halı tamirciside bitti malesef kelaynak kuşları gibi kaldık. Ben Ahmet Bayraktar şahsen, hereke halı tamirinde yetişen son nesilim ama biliyorumki bir elin 5 parmagını geçmez hereke halı tamircisi. Malesef piyasada özellikle sanal alemde yüzlerce hereke halı tamircisi var lütfen bunlara itibar etmeyin, onlarda getirip bizlere yaptırıyor veya işinin uzmanı branjı olmayan insanlara yaptırıp üzerinden para kazanıyolar. Eger hereke halınızı tamire verecek olursanız sizden ricam lütfen halınızı vereceginiz yeri mümkünse ziyaret edin, hem cebinizden fazla para çıkmamış olur, hemde hereke halı nızı işinin ehli kişilere yaptırmış olursunuz. Bu konuda atölyemizin kapıları siz degerli müşterilerimize açıktır bilmenizi isteriz, bilakis çok mutlu oluruz. Hereke halısı, başlı başına bir sanattır. Boyalarıyla olsun yün ve pamuk kalitesiyle olsun ve en önemliside işçilik karekteriyle dünya halılarında kendini ön plana çıkaran önemli özellikleri vardır. Zarif hereke halıları, kendileri gibi hereke halısının tamiride çok incelik ve konsantre ister, elimizde bulunan 30 yılı aşkın hereke halısının tamir malzeme stogu mevcuttur zira hereke halısının malzemeleri genellikle standart dır küçük renk oynamaları oluyor onlarıda biz kazanlarda tıpkı eskilerde oldugu gibi boyayıp kullanıyoruz.

Hereke hali tami̇ri̇ nasıl yapılır?

Özetle anlatacak olursak diger halılarda oldugu gibi uygun pamuk iplikle igne yardımıyla hereke halısının tamir iskeletini oluştururuz, sonrası ilmek safhasıdır ki burada ilmek karakteri çok önemlidir. Kravat yani çivt kapalı dügüm atılmak suretiyle ilmekleri dokunur, işlem bittikten sonra hereke halısının tesfiye işlemi başlar oda orjinal yeriyle tamir yapılan yerin uydurulması demektir. Hereke halının saçak başka deyişle, hereke halısının püskül kısmı da felsefe olarak aynı dır. Pamuk ip ve igne yardımıyla tek tek püskülleri yani herekenin saçak kısmı tamamlanır, sonrasında dikdörtgen ahşap tezgahlara çivilerle çakılır ve tıg yardımıyla dokuması yani hereke halının saçak ve ilmek arasındaki kilim kısmı dokunur.hereke saçak taki, kilim karakteri diger halılardan farklıdır ona çok dikkat ederiz çünkü hereke halısının ömrünü uzatan etken kilimidir dünyada eşine az rastlanan bir kilim karakterine sahiptir. Bi̇z hereke hali tami̇ri̇nde neler yapiyoruz, degerli müşterimiz hereke halıda aklınıza gelebilecek bütün yerleri mesela hereke saçak tamiri, hereke püskül tamiri, hereke gövde tamiri, hereke havlandırma, hereke halıda çürümüş yerlerin onarımı ve hereke halıda renk ve boya karışımları olmak üzere hereke halıyla ilgili ne varsa başta kendim olarak işinin ehli gerçekten uzman personelim le beraber siz degerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.