İpek halı tamiri

Evinize hoş görüntüler katan, kullanımı, zarifliği ve duruşu ile değerini belli eden ipek halılarınız, yapısı gereği hassas olduklarından özellikle nemden, kirden, tozdan çok çabuk çürümeye meyillidirler. Zamanla hassas yapıları kullanımdan dolayı hasar görmüş ya da saçaklarında püsküllenmeler oluşmuş olabilir. Bu gibi durumlarda sizlere destek vereceğimizi belirtir, uzman personelimiz tarafından sizleri bu tür üzücü durumlardan kurtarabiliriz.

Biz 30 yıllık bilgi ve tecrübemizle i̇pek halı tamiri konusunda uzmanız, i̇pek halılarınızı aynı renk i̇pek dokuma i̇pliği ile i̇lk günkü haline kavuşturabiliriz. El dokuma halı tamiri konusunda çalışmalarımızı resim galerisi bölümümüzden i̇zleyebilir.

Firmamız 1986 dan beri ipek halı tamiri yapmaktadır, bütün dünya halılarını yapmaktayız ama özellikle baranjımız ipek halı üzerinedir, firmamızı ziyaret ettiginizde de bunu göreceksiniz atölyemizde genelde antika ipek halı, ve hereke ipek halıları bol miktarda ipek halı tamiri yapılırken görebilirsiniz.

El dokuma i̇pek halı tamiri konusunda aklınıza takılan tüm soruları i̇letişim bölümümüzden bizlere ulaşarak i̇letebilirsiniz. Ayrıca i̇pek halılarınızın püskül, saçak örme konusundada hizmet vermekteyiz.

İstanbul’da bulunan atölyemiz Türkiye genelinde 2 atölyeden birisidir. Maalesef neslimizin son örnekleri olarak kalmışızdır. Piyasada çok sözde tamirci türemiştir sizden ricaam lütfen ipek halınızı vereceginiz yerleri iyi seçiniz yoksa o degerli halılarınız işinin ehli olmayan insanların eline geçtigi taktirde çok daha kötü hal alabilir, ipek halı tamiri gerçekten çok meşakatli bir iştir ipek halı saçagı, püskülü veya ipek halı gövde tamiri yapan bir usta çok iyi malzeme ve konsantre olmak zorunda ipek halının içinden igneyi geçirirken onu ruhunuzda hissetmelisiniz başka deyişle gözleriniz parmaklarınızın ucunda olmalı yoksa kaliteli bir ipek halı tamiri yapamazssınız.

İPEK HALI NEDİR?

Allahin bir mucizesi olan ipek böcegi’nin ömrü 7-8 haftadır, ağzından salgıladığı salgı aslında ipek lifidir, bir tırtıl ömrü boyunca ortalama 1500 mt ip salgılar ama işin enteresan yanı ilk 250 mt resi böcegin gençlik dönemi oldugu için çok kaliteli ip salgılayamaz, birde son 250 mt resi böcek yaşlandıgı için çok kaliteli ip salgılayamaz ama ortalama 1000 mt çok kaliteli ipek salgılar bununlada o dünyaca ünlü hereke ipek halılar, İran ipek halılar ve Çin ipek halılar dolunur.

Bi̇z neler tami̇r edi̇yoruz: başta hereke halı tamiri, hereke saçak tamiri, hereke yün halı tamiri hereke saçagı, boya karışımları, çin ipek halı saçagı, çin ipek halı tamiri, boya alma, halı boyama, ipek halı saçaklarının hepsini, iran ipek halı tamiri, İran saçak tamiri ve buna benzer bütün her çeşit ipek halılarınızın problemlerinde bizden profesyonel işçilik hizmeti İstanbul’da alabilirsiniz.