Milas halı tamiri

Evinize hoş görüntüler katan, kullanımı, zarifliği ve duruşu i̇le değerini belli eden Milas halılarınız, zamanla kullanımdan dolayı yıpranmış ve hasar görmüş yada saçakları ile ilgili püsküllenmeler oluşmuş olabilir.

Bizler 1987’den günümüze bilgi ve tecrübemizle Milas halı tamiri konusunda uzmanız, Milas halılarınızı aynı renk dokuma i̇pliği ile i̇lk günkü haline kavuşturabiliriz.

El dokuma halı tamiri konusunda çalışmalarımızı resim galerisi bölümümüzden i̇zleyebilir.

Sevgili halı dostları, Anadolumuzun köylerinde sevgi ve sabırla ilmek ilmek dokunmuş milas halıları, bordüründeki köprüleriyle ve ortasındaki toplarıyla bize yüzyıllar öncesinden günümüze bordür modelleriyle geçişi ve bagımızın gücünü gösterirken top modelleriylede bize bir olun iri olun ve diri olun mesajı vermiştir. Bu kültürümüzün güzel örnekleri olan milas halılarımız zaman içerisinde herşeyde oldugu gibi maalesef eskimekte, bu eskimede genellikle saçaklarından olmaktadır. Milas halı saçagı %100 yagsız yün dür, Milas halılarının dokumasıda aynen tam ve saf yünden yapılmaktadır. Zemin renkleri agırlık olarak krem beyaz ve kırmızı agırlıklıdır.

MİLAS HALI TAMİRİ NASIL YAPILIR

Öncelikle yün ve doku analizi yapıyoruz, bu analiz Milas halısına kullanacagımız malzemenin karakteristik özelliklerini belirlemede önemli rol oynar, sonrasında igne ve pense yardımıyla halıya girerekten halının iskeleti oluşturulur. Milas halı tamirinde eger tamir gövdedeyse iskelet oluşturulurken Milas halısının Milas karakteride verilmeye başlanır, iskelet yapısı bittikten sonra aynı renklere sahip yünlerden ilmekleri atılır ki buda artık son aşamadır. Bundan sonra tesfiye kısmı na geçilir bunun amacıda milas halısının tüy (hav) yüksekliginin ayarlanması demektir bu işlemde bittikten sonra eger Milas halı tamirinde ayrıntılara dikkat edilmişsse mükenbel sonuç almışsınız demektir.

Bi̇z nereleri̇ tami̇r edi̇yoruz

Milas halı tamirinde aklınıza gelebilecek her yeri mesela, Milas saçak, Milas gövde tamiri (büyüklük hiç önemli degil) çıkmayan agır lekeler, Milas püskül ve Milas halılarında boya karışımları olmak üzere firmamız hizmet vermektedir. Felsefemiz aldıgımız parayı hak etmektir, parasının karşılıgını almış mutlu müşteriler bırakmak bizim en büyük iş ve hayat düstürumuzdur.