Yolluk tamiri

Yolluk halıları da, diger halılar gibi olup yolluk olması özelligi, çözülen tel sayısıyla ilgilidir. Genelde koridor sergisi olarak kullanılan yolluk halılarındada milyonlarca ilmege göz nuru akıtılarak dokunmaktadır. Dar alanda kullanılmasından dolayı diger halılardan biraz daha çabuk bakıma gelebilmektedir. İlk deformasyonlar genellikle yolluk saçak kısımlar ve yollugun kenarlarından eskimeler olur başka bir deyişle püsküllenmeler olur. Yolluk halınız bize geldikten sonra yollugun cins olarak kalite analizini yaparız ki burada nerenin yollugu ve hangi malzemeleri kullandıklarını tespit ederiz, sonra elimizde bulunan yün veya pamuk malzemelerinden malzemeleri ayarlanır çünkü Kayseri yolluklarda Ladik yolluklarda pamuk iskelet üzerine yün dokuma kullanılmışken milas yolluk, döşeme altı yolluk, Milas yolluk larda yün iskelete yün dokuma yapılmıştır. Bunların tespit ve malzemesi ayarlandıktan sonra tamirat başlar, bizde önce yolluk tamirinde igne ve pense yardımıyla yolluk halının iskeleti ni oluştururuz bu oluşum esnasında aslında yolluk halının dokuma karakterinide vermiş oluruz, sonrasında dokumaya geçeriz bu dokuma tıg yardımıyla olur. İşçiligimizin hiç bir aşamasında makina kullanılmamaktadır bilmenizi isteriz zaten böyle bir makinada henüz iaat edilmedi 🙂

Piyasada onlarca halı tamircisi, yolluk tamircisi olmakla beraber aslında sanal alemde göründügü kadarda çok degiliz ama malesef bu da bir kazanç sektörü oldu.dolayısıyla birçok işinin ehli olmayan insanlar bu işe girdi ve para kazanmak ugruna ucuz fiyatlara ehil olmayan insanlara yolluk halılarınızı tamir ettirmeye çalışıyolar, buda hem halıya zarar vermekte hem cebinizden çok para çıkmasına sebep oluyor. Bu konuda firmamız lafta degil özde gerçekten çok profesyonel olarak siz degerli müşterilerimize 1987’den bügünümüze hizmet vermektedir. Bütün müşterilerimize atölyemizin kapıları ardına kadar açıktır, yolluk veya halı tamiri verip vermemeniz sorun degil ön bilgi almak içinde lütfen bizi ziyaret edin ki başka yerleri tercih etseniz bile maddi ve manevii zarara ugramayın. Firmamız aldıgı paranın karşılıgını verme anlayışıyla hizmet vermektedir bilmenizi isteriz zaten atölyemizi ziyaret ettiginizde bunu kendiniz göreceksiniz.

BİZ NELER TAMİR EDİYORUZ: Bütün dünya halıları başta olmak üzere,yolluk halılar yolluk saçak, yolluk halı püskülü, yolluk tüylendirme, agrı lekeler, Bünyan yolluk tamiri, Kayseri yolluk tamiri, döşeme altı yolluk tamiri, Uşak yolluk tamiri ve ipek yolluk tamirlerinin hepsini orjinali gibi tamir yapabiliyoruz be belirsiz olma garantisi veriyoruz bilmenizi isteriz.